O NAS

Śląska Szkoła Pływania powstała z połączenia działającej nieprzerwanie od 1989 roku Śląskiej Szkoły Pływania Ryszarda Karpińskiego oraz FITblender’a Jakuba Karpińskiego. Szkoła propaguje wszelkie rodzaje aktywności ruchowej w wodzie. Zajęcia, które prowadzimy, to szczególnie atrakcyjna, skuteczna, wszechstronna oraz przyjazna dla każdego forma ruchu – od niemowlaka do seniora.

Jak wskazują współczesne badania, pływanie podnosi poziom sprawności fizycznej, stymuluje prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, wzmacnia i uelastycznia mięśnie, odciąża stawy, korzystnie wpływa na układ krążenia i oddychania, masuje ciało i łagodzi skołatane nerwy, opóźnia procesy starzenia.

Dodatkowo, umiejętność pływania zapewnia bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek nad wodą i w wodzie. Pozwala również na bezstresowe i pełne korzystanie z całej różnorodności współczesnych aktywności związanych ze środowiskiem wodnym.

Oferujemy Państwu zajęcia  grupowe lub indywidualne przy zastosowaniu nowoczesnych metod szkolenia:

• Z nauczania i doskonalenia pływania dla:

dzieci  w wieku przedszkolnym (ukończone 5 lat),
     dzieci i młodzieży w wieku szkolnym,

osób dorosłych,
     seniorów (tzw. „trzeci wiek”);

• Zajęcia eliminujące błędy w technikach pływackich.
  • Skuteczną pracę z tzw. „przypadkami trudnymi”.
  • Gimnastykę oraz pływanie  korekcyjne i lecznicze.
  • Gimnastykę w wodzie dla seniorów.
  • Trening pływacki.
  • Przygotowanie do egzaminów wstępnych i studiów na AWF.
  • Przygotowanie do szkolenia ratowniczego.
  • Gry sportowe w wodzie (piłka wodna, siatkówka, piłka nożna, rugby).
  • Aquafitness.
  • Przygotowanie do maratonów pływackich i triathlonu.
  • Możliwość indywidualnej wideoanalizy techniki pływackiej.
  • Warsztaty z profesjonalnie uprawiającymi pływanie zawodnikami.

Zajęcia prowadzą specjaliści najwyższej klasy – trenerzy klasy mistrzowskiej i pierwszej oraz rehabilitanci i specjaliści z korekcji wad postawy w wodzie. Niezwykle ważnym atutem naszej szkoły jest młoda i utalentowana kadra kierowana przez doświadczonych specjalistów.

Zapewniamy:

• Profesjonalną  kadrę
  • Miłą i życzliwą atmosferę zajęć
  • Nowoczesne  metody pracy
  • Atrakcyjne i urozmaicone przybory
  • Innowacyjność w prowadzeniu zajęć
  • Bardzo wysoką skuteczność
  • Swoje działania dostosowujemy do potrzeb i życzeń klienta

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach pływackich realizowanych przez Śląską Szkołę Pływania na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w katowicach.

Zapamiętaj mnie (90 dni)